Masaże Zielona Góra
To tradycyjny masaż hawajski wykonywany przedramionami.
Zwany jest również „dotykiem łapy zadowolonego kota”. Jest to niezwykły zabieg o wieloletniej tradycji, który wywodzi się w filozofii Huny.
Za sprawą masażu Lomi Lomi, który wprowadza w stan głębokiego relaksu i odprężenia, organizm uwalnia się od wielu fizycznych i psychicznych blokad, ograniczeń, negatywnych wzorców i kompleksów.
Zalecany jest przy chronicznych bólach kręgosłupa, bólach mięśni i głowy, które są skutkami długotrwałego stresu lub przeżywanych konfliktów wewnętrznych.
Zabieg ten wywołuje uczucie błogostanu, który osiągany jest przez synchroniczne, miękkie i płynne ruchy terapeuty.
Szacunek okazywany osobie masowanej sprawia, że czuje się ona wyjątkowo. Zazwyczaj wykonywany jest on w konkretnej intencji. Masujący pracuje głównie przedramionami w rytm bardzo charakterystycznej tanecznej muzyki, a kojące dźwięki wprowadzają osobę masowaną w niezwykły nastrój.
Działanie masażu Lomi Lomi:
-polecany dla osób narażonych na stres i przemęczenie
-doskonale rozluźnia spięte mięśnie i ścięgna
-poprawia elastyczność i ruchliwość stawów
-poprawia krążenie krwi i limfy
-usprawnia procesy detoksykacji tkanek
-stymuluje układ trawienny
-stymuluje do działania
Czas zabiegu 90 minut
Na skołatane nerwy i napięte ciało.
„Ratna” w sanskrycie znaczy klejnot, kamień szlachetny, z kolei „Abhyangha” to masaż.
Ratnaabhyanga to masaż dużymi, gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym, w stu procentach naturalnym, certyfikowanym olejem ajurwedyjskim. Polega przede wszystkim na masowaniu, przekazywaniu ciepła w najgłębsze partie mięśniowe nawet te najbardziej napięte, a nie tylko na układaniu kamieni na ciele.
Podczas masażu używa się kamieni – unikatów i kryształów obrabianych tylko na specjalne zamówienie, z surowców pochodzących z różnych rejonów Indii. Każdy z kamieni ma inne właściwości i określony wpływ na ciało. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Jest to wyjątkowo ekskluzywny masaż, zarówno ze względu na przyjemne doznania, działanie jak i na sam wygląd kamieni. Masaż gorącymi kamieniami całego ciała ma działanie witalizujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni, stanowi element energizujący dla każdego rodzaju skóry.
Masaż ten dzięki elementom aromaterapii wywołuje przyjemne odczucia. Wpływa na witalność organizmu, dodaje energii, neutralizuje stres oraz przynosi uspokojenie dla mięśni.
czas zabiegu 90 minut
To jeden z masaży stosowanych w Ajurwedzie i polega na nacieraniu ciała specjalną mieszanką sproszkowanych ziół oraz ciepłego oleju .
Jest masażem dynamicznym i intensywnym, dającym bardzo ciekawe odczucia na skórze. Przypomina peeling mechaniczny, i rzeczywiście skóra jest po nim gładka, miękka, przyjemna w dotyku, odświeżona.
Jednocześnie jest to masaż i zabieg kosmetyczny , który daje uczucie odświeżenia i odprężenia. Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt tego zabiegu – udvartana bardzo pobudza skórę, a ponieważ o skórze mawia się, że jest naszą drugą wątrobą, możemy uzyskać efekt detoksu, czyli poprzez skórę pozbyć się toksyn z organizmu.
Ajurweda poleca ten masaż przede wszystkim na poprawę kondycję skóry, przy kuracjach odchudzających, gdy chcemy walczyć z nadwagą stymulując metabolizm. Stosowana jest przy skłonności do zatrzymywania wody w organizmie, do cellulitu, a także gdy jesteśmy ospali, ociężali, mamy tendencje do zbyt długiego snu.
czas zabiegu 60 / 90 minut
Jest jednym z typów masażu głębokiego. Łączy elementy akupresury, jogi, rozciągania i refleksologii. Dzięki umiejętnemu rozciąganiu i uciskaniu odpowiednich punktów na ciele pozwala osiągnąć stan głębokiej relaksacji. Zgodnie z filozofią dalekowschodnią owe punkty to meridiany, czyli korytarze energetyczne. Jeśli masażysta prawidłowo zlokalizuje te miejsca i właściwie je dociśnie oraz rozciągnie, przepływ energii w organizmie będzie niezmącony i wpłynie to korzystnie na funkcjonowanie całego ustroju.
Wpływa pozytywnie na krążenie, dzięki czemu przyspiesza regenerację organizmu. Ponadto sprawia, że stawy stają się bardziej elastyczne i wykonuje się go bez użycia olejków.
Osoba masowana leży podczas niego na macie rozłożonej na podłodze. Jest to konieczne z dwóch powodów. Po pierwsze, pozwala masażyście swobodnie poruszać się wokół masowanej osoby. Po drugie, masowana osoba jest układana przez masażystę w pozycjach jogi stąd określenie „joga dla leniwych”. Umożliwia to napinanie i rozciąganie mięśni przy jednoczesnym osiąganiu stanu relaksacji.
Czas trwania 60 / 90 minut
Czas trwania 60 / 90 minut